Moje olejová cesta

O mě a olejích

Jsem maminka dvouletého chlapečka, dětská fyzioterapeutka, milovnice alternativních přístupů k medicíně a zdraví, propagátorka zdravého životního stylu. Kromě dětské fyzioterapie, která je mou prací i koníčkem jsem vystudovala tradiční čínskou medicínu, ze které dodnes čerpám, zajímá mě všechno ohledně zdravého fungování těla, tradičních medicín - včetně toho, co používaly naše babičky a jakou tradici má zdraví u nás. 

Snažím se při nachlazení, nemocech a různých zdravotních obtížích najít nejdřív příčinu a poté nějaké přirozenější a přírodnější řešení. Díky znalostem, které neustále čerpám, se snažím věnovat pozornost cirkadiánnímu rytmu, spánkové a světelné hygieně, kvalitní a výživné stravě a také v drtivé většině případů sahám po esenciálních olejích, které používám jako doplněk. Zastávám názor, že jakkoliv jsou oleje tekutým zlatem, jsou pouze jedním dílkem skládačky a nejsou samospásné.

Moje cesta k olejům

Vždycky, respektive od střední školy co si pamatuju, jsem měla tendence poznávat alternativní způsoby léčení, zakládala jsem si zajímavé články o čínské medicíně, měla snad všechny infoletáčky o esenciálních olejích, které jsem tehdy dokázala najít a vždycky jsem chtěla nějakým způsobem pomáhat. Možná i proto jsem si vybrala sice zdravotnický obor, ale mimo léky a medicínu jako takovou. Vystudovala jsem obou fyzioterapie na 3. lékařské fakultě Karlovy univerzity, poté jsem studovala Tradiční čínskou medicínu a nyní se věnuji dětské fyzioterapeie převážně na poli prevence a edukace rodičů a pečujících osob. 

Právě při studiu TCM jsem zaznamenala úplně první zmínku o firmě Young Living - americké firmě vyrábějící oleje tak čisté a kvalitní, že se používají i vnitřně a odkonce i v rámci akupunktury se do nich namáčí špička jehly před vlastní aplikací přes kůži. Naprosto mě to nadchlo a uchvátilo, ale tehdy jsem sotva nastoupila do práce, plat jsem měla malý, kór když jsem si ještě platila studium a myšlenka pořídit si opravdu kvalitní esenciální oleje usnula, na oleje jsem zapomněla. 

Po (deseti!! - nebuďte jak já a neváhejte tak dlouho :-)) letech jsem se ale k Young Living dostala znovu a myšlenka mít doma voňavé zdravé prostředí už mě nepustila. V roce 2021 jsem vytvořila svůj první online kurz a za první objednávky jsem si jako odměnu pořídila sadu s difuzérem Desert Mist. 

Myslela jsem si, jak si pořizuju provonění domácnosti, ale nemohla jsem se mýlit víc. To, co odstartovalo studium jednotlivých olejů a sady, přírodní netoxické kosmetiky a greenwashingu nám doma zařídilo pořádnou vichřici. 

U všech kosmetických přípravků jsem si začala pořádně číst složení a polovina jich letěla do koše rovnou, druhá polovina byla vícméně ucházející a rozhodla jsem se dopotřebovat, a zas tolik neplýtvat, stejně jako s čistícími prostředky, líčidly a podobně.

Aromalampy, které jsem měla doma jsem rozdala, stejně jako všechny svíčky, protože když jsem se začala zajímat o to, co doma dýcháme, nestačila jsem se divit.

Nyní je to už skoro dva roky, já i syn používáme výlučně přírodní netoxickou kosmetiku, některé produkty stále hledám - například řasenku jsem ještě v non tox varientě vhodnou nenašla, pereme, uklízíme a myjeme nádobí téměř výhradně v netoxických produktech. U partnera musím pomaloučku, polehoučku, některé zažité produkty a jejich používání, stejně jako nastavení člověka nelze měnit hned.

Olejové podnikání

Zajímá vás možnost přivydělat? Znáte princip síťového marketingu a zajímá vás to? Napište mi do zprávy na instagramu - www.instagram.com/o_kapku_lip